Servis zařízení Apple - iPhone, iPad, Macbook a Apple Watch
Volejte Po-Pá 10-18h (+420) 735 246 246
Používáme originální displeje se zárukou

Naprostá většina displejů, které je možné běžně koupit na českých eshopech nebo čínských nákupních portálech, jsou kopie displejů originálních. Většina z nich pochází od tří největších výrobců: Tianma, Longteng a Jingdong Fang. Ostatní „továrny” produkují ty samé displeje, ale často s jinou dotykovou plochou, rámečkem a podsvícením, díky čemuž vznikají rozdíly mezi jednotlivými čínskými displeji. Bez ohledu na tyto rozdíly se vždy jedná o displej nesrovnatelný s originálem! Tito výrobci nemají šanci dosáhnout kvality a technologie, jakou používá Apple a jeho dodavatelé displejů. Díky tomu mají „čínské displeje“ tyto charakteristické znaky:

  • Pozorovací úhly jsou velmi malé, na displej se někdy musí koukat téměř kolmo, aby bylo vůbec něco vidět.
  • Podsvícení displeje je nerovnoměrné a ,,do modra”.
  • Flex kabely jsou velmi nekvalitní, špatně se s nimi manipuluje a konektory na nich nevydrží opakované odpojení.
  • Barevné podání je velmi špatné, černá není černá…
  • Dotyk je špatně citlivý, u starších modelů se projevuje vada zvaná „ghosttouch”, která způsobuje samovolné klikání na displeji.
  • Displeje mají větší tloušťku a „vystupují” z telefonu, jelikož nedokonalá technologie neumožňuje vyrobit displej tenký.

Bohužel tyto displeje využívá naprostá většina iPhone servisů a eshopů. Důvodem je jejich velmi nízká nákupní cena, která je podle konkrétního modelu iPhonu dvakrát až šestkrát nižší než u našich displejů.

Displeje, které nabízíme my, mají vždy originální LCD panel, originální dotykovou plochu a originální flex kabely. U novějších typů iPhonů nabízíme dle dostupnosti nové originální displeje, u modelů starších jsou displeje repasované. Toto označení může vyznít jako méně kvalitní, ale jde o naprostý opak. Celý proces repasování displeje je velmi komplikovaný a celkově mnohem nákladnější než výroba displeje nového „čínského”.

Proces repasování originálního displeje

1

Původní prasklý displej se otestuje. Musí se jednat o displej originální, plně funkční, pouze s prasklým krycím sklem. Displej nesmí mít poškozené flex kabely, vytopené podsvícení atd. Tímto testem projde pouze cca 20% displejů u telefonů donesených běžně na opravu. Ostatní displeje jsou pro repasování nepoužitelné.

2

V druhé fázi je displej doručen k dodavateli, který provede repasování. Z displeje je za teploty cca 80°C odstraněno krycí sklo. Dále je odstraněna původní vrstva lepidla, případně poškozený přední polarizér. Vše je dokonale očištěno speciálním prostředkem na čištění odseparovaných displejů.

3

Další postup je prováděn v bezprašné místnosti, kde se díky HEPA filtru s účinností 99,98%, nenachází prach. Na displej se nanese opticky čisté lepidlo OCA v podobě „samolepky”. Na něj je osazeno krycí sklo, které má již z výroby rámeček displeje.

4

Následně je displej vložen do laminovacího přístroje. Tam se spojí lepidlo s displejem a sklem dohromady. Tento proces probíhá ve vakuu a zamezí se tak vzniku nežádoucích bublin.

5

V posledním kroku je displej vložen do autoklávu, kde se za vysokého tlaku vzduchu dostanou z displeje okem neviditelné bubliny a celý proces lepení se tím dokončí.

6

Displej je osazen protiprachovou mřížkou (slouží k uchycení a krytí sluchátka). Dále stínící samolepkou v místě, kde se displej opírá o kameru nebo jiné části telefonu. Tuto samolepku na „čínských” displejích nenajdete, a proto dochází k přenášení vibrací a teploty do kamery.

7

Displej podstoupí kompletní výstupní test, a to jednak na testovacích telefonech, tak i na speciálních testerech, které proměří dotykovou plochu. Displej dostane ochrannou samolepku z výstupní kontroly a putuje zpět k nám do skladu.

8

U nás je displej zabalen do přepravního balení. To ho chrání proti poškození. Balení polepíme etiketou s daným modelem a displej uskladníme.

9

Před samotnou expedicí k zákazníkovi je displej opět otestován a opatřen naší finální kontrolní plombou.

Originální displeje na iphone se zárukou - ukázka opravy
Originální displeje na iphone se zárukou - ukázka opravy 3
Originální displeje na iphone se zárukou - ukázka opravy 2
Originální displeje na iphone se zárukou - ukázka opravy 7

Celý proces je dělán hromadně a trvá i několik týdnů, jelikož nastavení teploty a tlaku jednotlivých strojů je pro každý model odlišné. Z tohoto důvodu není tento proces možné provést na počkání. Ačkoliv to některé iPhone servisy nabízí, jedná se jen o reklamní trik! Zákazník ve skutečnosti dostane displej „čínský” a jen na něj má slevu, jelikož servis může původní originální displej dále odkoupit. Tímto odkupem se zabýváme i my, protože pouze část původních displejů lze repasovat, a tak musíme odkupem doplňovat zásoby displejů vhodných k repasování.

Výkup originálních displejů, proces jejich testování, repasování, samotný materiál a vybavení k němu potřebné - to vše jsou položky velmi nákladné a díky tomu je i cena mnohem vyšší než u displejů „čínských”. Na druhou stranu získáte displej, který má perfektní barvy, zobrazovací úhly, dotyk a do telefonu jde dokonale nainstalovat tak, jak má. Jelikož je dlouhodobá reklamovanost těchto displejů cca 0,3%, můžeme si dovolit na tyto displeje jako prodejce poskytovat záruku 24 měsíců. A pokud si jej necháte u nás v servisu nainstalovat, pak dostanete záruku dokonce 5 let!

Opraveno.com © 2022 - Všechna práva vyhrazena
Kopírování obsahu bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno.
Obchodní podmínky
Facebook Instagram