Záchrana utopeného zařízení

Podařilo se vám někdy skočit do bazénu s iPhonem v kapse, nebo jste polili Macbook? Zejména během letních měsíců tyto problémy řešíme velmi často. Bohužel většina lidí neví, jak se v těchto okamžicích správně zachovat. Kroky, které podniknou, většinou zařízení uškodí. Vložení telefonu do rýže nebo jeho fenování oxidaci jen urychlí a telefon nenávratně poškodí.

Ihned po kontaktu s vodou zařízení vypněte a nepřipojujte do nabíječky. Bohužel, jak iPhone tak Macbook, jsou zařízení, kde uživatel nemůže jednoduše odpojit baterii, a proto je nutné co nejrychleji navštívit servis. Ihned po přijetí do opravy odpojíme baterii, odmontujeme základní desku a mechanicky odstraníme vodu a větší oxidaci. V druhé fázi provedeme čištění v ultrazvukové lázni, která odstraní zbylou oxidaci. Poté je základní deska vysušena, proměřena a otestována. V případě, že je deska funkční, jsou otestovány ostatní součásti telefonu jako je displej a baterie, a telefon smontujeme zpět. V případě,  že by byl odhalen nějaký problém na základní desce, identifikujeme jej a po souhlasu majitele předáme na další opravu do našeho externího servisu, který se specializuje pouze na opravy základních desek.


Cena kompletního čištění od oxidace

iPhone 800,-

iPad 800,-

Macbook 1500,-

Čištění platíte pouze v případě, že je oprava úspěšná. Pokud se zařízení nepovede zprovoznit, je čištění i diagnostika zdarma.

Ačkoliv jsou modely iPhone 7 a novější chráněny proti vodě (hodnocení IP67 podle normy IEC 60529), není tato ochrana stoprocentní.

Upozorňujeme, že úspěšnost opravy zařízení po kontaktu s kapalinou se odvíjí od doby, jak rychle se dostane do opravy! Pokud je to během několika hodin, je šance, že postačí pouhé čištění, kolem 90%. V případě odkladu opravy o několik dnů můžete počítat s tím, že samotné čištění stačit nebude.